Tohle jsou mé stránky. Vrhl jsem se do nich po hlavě už ve 13ti letech, pak jsem byl snad 2,5 roku neaktivní a nyní je chci znovu rozšiřovat. Omlouvám se, je tu toho málo . . . ale snad bude víc. S pozdravem Carl Carlson.

V přípravě jsou články o octomilkách, pilousech černých a opravy již zveřejněných článků (t. molitor, střevlíci...)

Kobylka zelená

5. srpna 2009 v 16:59 |  KOBYLKY
Kobylka zelená je jedna z největších kobylek v Evropě. Je velká asi 2-4 cm. Na zádech má nepřehlédnutelnou hnědou skvrnu. Je užitečná, protože její nymfy se živí mšicemi. Dospělci žerou mouchy, komáry a další hmyz.

Samička po oplodnění naklade dlouhým kladélkem 90-100 vajíček, ty přezimují a na jaře se líhnou. Svlékají se, myslím, 4x. Samečci v létě krásně cvrlikají. Když je budete chtít chytit, jděte po sluchu. Neuvidíte je, mají výborné mimikry, ale lezou na špičky keřů (aby byli slyšet), takže je chytíte celkem snadno.

Chov: Připravte si vivarium (klec z jemné síťoviny), do které dejte pár klacků. Jako podložka stačí klidně i noviny. Nachytejte několik dospělých jedinců a vpusťte je do vivária. Krmte nymfami cvrčků a moučnými červy, příležitostně zeleninou. Nymfy lze krmit octomilkami. Do vivária vložte nádobu asi s 15cm vysokou vrstvou zvlhčené rašeliny, ta poslouží jako kladiště.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dytiscus Dytiscus | 23. ledna 2012 v 12:06 | Reagovat

Nic proti ale Kobylka sága je skoro 2x taková takze si to oprav :-D

2 Carl Carlson Carl Carlson | 27. října 2012 v 18:14 | Reagovat

[1]: je tam napsano jedna z nejvetsich ;)ani nevim, jestli je i 2. v Evrope, ale u nas ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama