Tohle jsou mé stránky. Vrhl jsem se do nich po hlavě už ve 13ti letech, pak jsem byl snad 2,5 roku neaktivní a nyní je chci znovu rozšiřovat. Omlouvám se, je tu toho málo . . . ale snad bude víc. S pozdravem Carl Carlson.

V přípravě jsou články o octomilkách, pilousech černých a opravy již zveřejněných článků (t. molitor, střevlíci...)

Zophobas morio

10. března 2010 v 20:12 |  POTEMNÍCI
Zophobas morio je 2,5-3cm dlouhý brouk. Je téměř stejný jako potemník moučný, ale je jednou tak velký. Jeho larvy jsou až 6cm dlouhé. Slouží také jako krmné zvíře. Vyskytuje se v lesích Brazílie (tedy myslím).

Chov: Chovejte v akváriu/teráriu nebo plastové nádobě naplněné alespoň 15cm rašeliny nebo lépe trouchu (listovkou). Sem tam pohoďte nějaký kus kůry,pro jistotu přisypte pár ovesných vloček. Nejsou to kanibalové, takže jich tam můžete mít stovky. Doporučuje se teplota okolo 25-30 °C, ale já je zdárně množím v pokojové teplotě 22 °C. Udržujte vlhkost 60-100%. Může se stát, že se při vysoké vlhkosti objeví roztoči, nejčastěji malé oranžové "brebry", které jsou v kloubech brouků a občas pod krovkami. V tomto případě nechte terárium suché. Tito roztoči jsou sice neškodní ale není to pěkný pohled.

Výše zmíněný chov je spíše okrasný, dále uvedu návod pro produktivnější a přehlednější chov.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama