Tohle jsou mé stránky. Vrhl jsem se do nich po hlavě už ve 13ti letech, pak jsem byl snad 2,5 roku neaktivní a nyní je chci znovu rozšiřovat. Omlouvám se, je tu toho málo . . . ale snad bude víc. S pozdravem Carl Carlson.

V přípravě jsou články o octomilkách, pilousech černých a opravy již zveřejněných článků (t. molitor, střevlíci...)

Eudicella euthalia

1. června 2010 v 11:04 |  ZLATOHLÁVCI
Jsou to brouci velcí 3-5cm. Mají výraznou pohlavní dvojtvárnost: samci mají vidlici vyčnívající z "nosu".
Chovají se pro potěšení, ovšem někdy je larev tolik, že se občas i zkrmují. Cena larvy se pohybuje okolo 20-50 Kč, cena za pár cca 150-300 Kč. Pro chov vám stačí terárium cca 30:40:30cm (hloubka:šířka:výška /pro asi 6 brouků/). Jako substrát použijeme listovku (rozkládající se listy buků, dubů, lísek). Terárium naplníme asi do 15 cm substrátem, který každý den vlhčíme. Musí být vlhký, ale ne mokrý.
Jako krmivo pro dospělce se používají různé kašičky, já dělám také kašičku z rozmačkaného banánu, cukru moučky a medu. Všechno dobře promíchané by mělo být husté, ale ne tvrdé jak beton :-). Myslím ovšem, dokonce se to všude možně píše, že stačí jenom nakrájený banán.

Broukům stačí pokojová teplota okolo 23°C, teplota nad 27°C je pro ně smrtelná.

Poté, co se brouci spáří, zahrabou se do substrátu a kladou vajíčka, která se později vylíhnou v malé asi 3mm dlouhé larvičky, ty postupně rostou. Doporučuji larvy oddělovat, občas se chovají kanibalisticky. Larvy se živí výše uvedeným substrátem, avšak můžeme je přikrmovat banány, nebo stejnými kašemi jako imaga (pak dosahují větších rozměrů).
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 uztfz uztfz | 12. dubna 2012 v 14:16 | Reagovat

O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O

2 ahoj ahoj | 15. května 2013 v 20:39 | Reagovat

mohlo by toho tady být víc :-|

3 kuk kuk | 15. května 2013 v 20:40 | Reagovat

[2]: máš pravdu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama