Tohle jsou mé stránky. Vrhl jsem se do nich po hlavě už ve 13ti letech, pak jsem byl snad 2,5 roku neaktivní a nyní je chci znovu rozšiřovat. Omlouvám se, je tu toho málo . . . ale snad bude víc. S pozdravem Carl Carlson.

V přípravě jsou články o octomilkách, pilousech černých a opravy již zveřejněných článků (t. molitor, střevlíci...)

Střevlík nosatý

31. srpna 2010 v 9:38 |  STŘEVLÍKOVITÍ
Na výpravě do obory v HD jsem se zaměřil výhradně na střevlíky. Chytil jsem jich opravdu mnoho, ale mezi nimi jasně vévodil Střevlík nosatý. Podle mého mínění jde o jednoho z nejkrásnějších střevlíků v Čechách.

Tento výhradně černý a asi 1,5-2,5 cm velký brouk se jen tak běžně nevidí. Je velmi dobře uzpůsoben k lovu různých "šneků" (hlemýžďů). Má velmi dlouhá kusadla a hlavu, dokonce i hruď je zúžená, zadeček je velmi vydutý (co se nevešlo do zúžené části, nacpalo se sem ).

Při ohrožení vydává sičivý, možná trochu šustivý zvuk, který způsobuje třením zadečku o krovky.

Má zakrnělá zadní křídla, a proto není schopen letu.

Sameček má, na rozdíl od samičky, větší kusadla a chodidla na předním páru nohou.


Chov: Nemám zkušenost s tímto druhem střevlíka, ale přesto se pokusím popsat, jak bych se o to pokusil já.

Do přiměřeně velkého terária vložte alespoň 3 cm lehké písčité půdy a vytvořte skrýš (např. kůra nebo kámen). Vpusťte několik jedinců a vlhčete asi jednou denně, udržujte pokojovou teplotu. Krmte nejlépe plamatkou lesní (pokusím se doplnit chov plamatek), samozřejmě ne největšími jedinci. Krmte v max. poměru velikosti 1:1, je to jejich přirozená potrava, myslím že by stačili mouční červy nebo cvrčci, které doporučuji omráčit hozením o zem, nebo mírným přitopením. Příležitostně krmte ovocem. Larvy bych zkusil odchovat na čerstvě vylíhlých šnečcích. Dále krmte mletým masem, jedno jestli hovězím nebo vepřovým. Larvám podávejte to samé. Funkci napájedla by měla plnit malá mistička zasazená až po vrchní okraj do substrátu, naplněná štěrkem a teprve pak doplněna vodou.

TENTO DRUH SE ZATÍM NEPOVEDL ODCHOVAT V ZAJETÍ!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vsecoleze vsecoleze | E-mail | Web | 8. září 2010 v 21:01 | Reagovat

omlouvám se za nefunkčnost zvuku...

2 short wedding dresses short wedding dresses | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 4:02 | Reagovat

Nice info, thank you to the author. It's incomprehensible to me now, however in general, the usefulness and significance is overwhelming. Thanks again and best of luck
http://www.movedress.com/prom-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama